23. jūlijā biedrība “Mēs – Jaunaucei” aicina uz muižnieku tradīcijās baudītu rīta vai pēcpusdienas kafija Jaunauces pils dārzā. Skaistais parks un varenā klasicisma pils radīs īpašu noskaņu. Saimnieces Līgas Ramates gatavoto cienastu amata tērpā servēs Natālija Zariņa – barona fon der Ropa ģimenes kalpotāja, kuras amats bija “brokastu un pēcpusdienas kafejas devēja” Jaunauces pilī.

Mājas kafejnīca Jaunauces pils dārzā, mājas kafejnīcu dienās piedalās jau otro reizi. Pagājušajā gadā apmeklēja 80 cilvēku. Jaunauces pils kafejnīca saviem apmeklētājiem piedāvā nevis moderna interjera gaisotni, bet tieši izbaudīt veco laiku gaisotni, aristokrātisko, to, ko Lielbritānijā apzīmē ar Vintage. Ēdiena un dzērienu baudīšana no vēsturiskiem traukiem, apkalpotāju tērpi, interjers, mūzika un receptes ļauj izbaudīt kā dzīvoja Barons pirms simts gadiem un uz kafijošanas brītiņu pašam sajusties Barona ādā. Arī šajā reizē pils saimnieki cienās ar receptēm no seniem laikiem, kur viens no centrālajiem ēdieniem/našķiem ir karaliskās Gurķmaizītes. Tas šodien Gurķmaizīte ir ierasta lieta, jo gurķis pieejams katram. 100 gadus atpakaļ tā nebija. Fon der Ropi ir sena vācbaltu dzimta, kuras priekšteči Livonijas konfederācijā pirmo reiz pieminēti 1203 gadā. Tas ir divus gadus vēlāk par Rīgas dibināšanu. 1620. gadā fon der Ropi tika imatrikulēti Kurzemes bruņniecības sarakstos. Pēc Krievijas impērijas senāta 1853. un 1862. gada lēmumiem dzimtas locekļi ieguva tiesības lietot mantojamu baronu titulu. Barons de Ropp vairākkārt bija Lielbritānijā, kur gurķmaizīte bija un ir pat līdz šai dienai Lielbritānijas Karalienes ēdienkartē. Kā ikdienas TeaTimā, tā arī slavenajos – Karalienes dārza svētkos. Karalienes dārza ballītes tiek rīkotas Bekingemas pilī. Parasti jūlijā. Vismaz trīs reizes gadā, un kopā tiek uzaicināti līdz 8000 viesu. Tās notiek no pulksten 15:00 līdz 18:00. Karaliene un Edinburgas hercogs kopā ar citiem karaliskās ģimenes locekļiem ierodas pulksten 16. Katrs karaliskās ģimenes loceklis izvēlas atšķirīgu maršrutu vai vietu dārzā. Viesu apģērbs ir oficiāls – atpūtas uzvalki vai formas tērpi kungiem un dienas kleita vai bikškostīmi (parasti ar cepurēm) dāmām. Var vilkt tautas tērpu. Cilvēki no visām Sabiedrības daļām tiek uzaicināti, parasti no – valdības, bruņotiem spēkiem, diplomātiskā korpusa, policijas, baznīcas, labdarības organizācijām, biedrībām un lordleitnanti. Šī iemesla dēļ Cilvēki nevar pieteikties uz ielūgumu, un parasti cilvēki tiek uzaicināti tikai vienu reizi. Pirmā dārza ballīte notika 1860. gadā. Un kopš tā laika katru gadu, notiek ballītes ar Gurķmazītēm, kam ir Latviešiem neierasts indegrients…
Darba laiks: 23. jūlijā no plkst. 11.00 līdz 16.00.

Uz 21.07 12.00 visi laiki aizņemti, pārējos vietas pieejamas. Mājas kafejnīcu dienas Saldus novadā norisināsies 23&24 jūlijā, cilvēki piesakās nepārtraukti, tāpēc Gardēžiem.lv ir nepārtrauktā kontaktā ar mājas kafejnīcām, lai Jūs informētu par brīvajām vietām. Aktuālo informāciju varat iegūt apmeklējot TE.
Vieta: Jaunauces pils, Jaunauces pagasts, Saldus novads, GPS 56.444253, 22.689673.

Ar suņiem nav atļauts apmeklēt.
Tālruņi rezervācijai: 26014296 (Inguna)
Maksimālais grupas lielums: 50 personas
Aptuvenais viesošanās laiks: 0.5 – 1.5 stunda
📌 Norēķināties būs iespējams tikai skaidrā naudā
Papildus piedāvājumi un aktivitātes:

 • Ekskursijas Jaunauces pilī un parkā gida pavadībā: Barona fon der Ropa laiki: klasicisma interjers, izstādes un ekspozīcijas (papildinātās realitātes aplikācija “Vārti” par izcilo mākslas darbu kolekciju, kas 19. gs. atradusies Jaunauces pilī u.c.); Neliela seno tērpu kolekcija; Skolas laiki: interaktīvas ekspozīcijas (“Gģe u vas sporķivnij zal?” u.c.)
 • Spēle “Izlaušanās” grupai – 25.00 EUR (muižās pārvaldnieka nama 2. stāvā)
 • Cienasta baudīšanu var apvienot ar dārza spēlēm: Krokets grupai 12.00 EUR (līdz 2 h); Petanks grupai 12.00 EUR (līdz 2 h)
 • Būs iespējams iegādāties zāļu tējas, svaigas upenes, jāņogas.

Nepieciešama laicīga iepriekšēja pieteikšanās.

Kategorijas

Kataloga kategorijas

Fīčas

Strādājam Pilsētās

Izcenojumi

 • Mājas kūka
  3,00 €
 • Gurķmaizītes (2 gab.)
  1,00 €
 • Saldējums ar ogām
  1,80 €
 • Mājas vīns
  3,00 €
 • Kafija
  1,30 €
 • Tēja
  1,00 €
 • Ogūdens
  0,50 €

Video

Pievienot Atsauksmi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Katalogam
Vērtība par naudu
Vieta
Tīrība
Apkalpošana

Apstiprināts Ieraksts

Rezervācija

Laika Sloti
Šai dienai nav slotu
Ko rezervēsiet? 0
Viesi 1
Viesi
Vai Jums ir Kupons?
Šis kupons tika pievienots
Lai Rezervētu - ienāciet

Sazināties

  Kā vēlaties, lai atbildam?

  Esam aizvērti

  Darba laiki

  • PirmdienaNestrādājam
  • OtrdienaNestrādājam
  • TrešdienaNestrādājam
  • CeturtdienaNestrādājam
  • PiektdienaNestrādājam
  • Sestdiena 11:00 - 16:00
  • SvētdienaNestrādājam
  X